RULAND MANUFACTURING MT15-CBFB-47.5-FZ Bolt Diameter 15mm, Bolt Lg. 47.5mm, Base Wd. 20mm, Zinc Plated Steel
Get it by Thursday, May 21
€48.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Base Length L1 | 45 mm |
| Base Width Wb | 20 mm |
| Bolt Diameter Db | 15 mm |
| Bolt Length Lb | 47.5 mm |
| Bolt Tolerance | -0 mm to +0.043 mm |
| Center To Center Lc | 32 mm |
| Counterbore Hole Ch | M6 |
| Counterbore To Base Cb | 4 mm |
| Material Specification Finish | Zinc Plated Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.12 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Push Brooms
- Submersible Sewage Pumps
- Calibration and Inspection Labels
- Stud Finders
- Polypropylene Tubing
- 3M 6000 Series Mold Remediation Respirator Kits
- ANSELL G12P Alphatec Natural Rubber Gloves
- VIEGA PROPRESS Union Zero Lead Bronze Press x MNPT
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 750 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Flange Plug Caps, For 16mm Tubes
- MILWAUKEE Flat Chisel
- COOPER B-LINE Runway Supports
- EATON Magnum Series Motor Operators
- TRITON High Density Fiberboards
- DAYCO HPX High Performance ATV Belts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15-CBFB-47.5-FZ Bolt Diameter 15mm, Bolt Lg. 47.5mm, Base Wd. 20mm, Zinc Plated Steel
€48.00 /unit
