RULAND MANUFACTURING MT15:16-CBSW-25-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Clamp Wd. 25mm, Clamp Screw M6, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€55.46 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Diameter D1 | 45 mm |
| Base Height H2 | 10 mm |
| Base Width Wb | 41 mm |
| Center To Center Lc | 32 mm |
| Clamp Length L1 | 25 mm |
| Clamp Width Wc | 12.5 mm |
| Counterbore To Base Cb | 4 mm |
| Edge To Center L2 | 24.5 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Mounting Counterbore Dia. Mc | M6 |
| Mounting Counterbore Diameter Mc | M6 |
| Overall Height H1 | 37 mm |
| Swivel Counterbore 1 Diameter S1 | 6.5 mm |
| Swivel Counterbore 2 Diameter S2 | 10.5 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Ship height (cm) | 3.7 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3.7 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Label Maker Accessories
- Jig Saws
- Pipe and Valve Covers
- Washing Machine Valves
- Thrust Washers
- ML KISHIGO Flame Resistant Vests, Snap
- MECHANIX M-Pact Multicam Tactical Impact Resistant Gloves
- LOC-LINE 90 Degree Spray Bar Nozzles
- KEO Countersinks, 6-Flute, Carbide
- APPROVED VENDOR Multi-Prong Tool Holder
- SPARTAN SCIENTIFIC 6200 Series, Solenoid Valve
- COOPER B-LINE B158 Series Two Hole Closed Angles
- ANSELL 47-200 Activarmr White Green Nitrile Coated Gloves
- JUNO LIGHTING GROUP T Connectors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15:16-CBSW-25-A Swivel Thru Hole 6.5mm, Clamp Wd. 25mm, Clamp Screw M6, Aluminum
€55.46 /unit
