RULAND MANUFACTURING MT15/15-CC90S-A Thru Hole 15mm, Stud Diameter 15mm, Stud Lg. 21mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€41.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 43.5 mm |
| Bolt Diameter Db | 15 mm |
| Bolt Length Lb | 21 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Edge To Center L2 | 20 mm |
| Hole Depth T | 15 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 10 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thru Hole Diameter B | 15 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.1 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Door Closer Accessories
- Heating and Cooling Tools
- Electric Infrared Heater Accessories
- Milling Machine T-Nuts
- Water Level Testers
- ANSELL 56-009 Alphatec Medium Duty PVC Protective Aprons
- JOHN GUEST Metric Swivel Male Branch Tees, BSPP Thread, Acetal Black
- TEMPCO Sanitizing Sink/Tank Immersion Heaters
- FIRE-DEX Turnout Coverall
- ARCH CUTTING TOOLS DCGW Series, Diamond Carbide Inserts
- COOPER B-LINE Tolco Series Fig 69R Retrofit Capable Beam Clamp Retaining Straps
- APOLLO VALVES 399-500 SERIES Port Ball Valves
- DWYER INSTRUMENTS Tubings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15/15-CC90S-A Thru Hole 15mm, Stud Diameter 15mm, Stud Lg. 21mm, Aluminum
€41.30 /unit
