RULAND MANUFACTURING MT15/15-CC90-A Thru Hole 15mmx15mm, Lg. 43.5mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€31.51 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 43.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Edge To Center L2 | 20 mm |
| Hole Depth T | 15 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 10 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 15 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 15 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Portable Lockout Kits
- Key Accessories
- Fire Hose and Hydrant Valve Accessories
- Magnetic Field Measuring
- Paint Filter Pad Accessories
- CHICAGO PROTECTIVE APPAREL ARC Flash Coverall Kit
- ANSELL 37-646 Alphatec Latex Free Chemical Resistant Gloves
- ANSELL 97-100 Activarmr Medium Duty Oil Resistant Safety Gloves
- ANVIL 212FP Series Seismic Bracing Clamps
- FPE NP Series Bolt-On Molded Case Circuit Breakers
- SUGATSUNE Load Rated Angle Bracket
- KELCH Collet Chuck, Taper Size PSK63
- SMC VALVES Auto Drain
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15/15-CC90-A Thru Hole 15mmx15mm, Lg. 43.5mm, Aluminum
€31.51 /unit
