RULAND MANUFACTURING MT15/15-CC2WA-A Thru Hole 15mmx15mm, L 87.5mm, W 25mm, Aluminum
Get it by Wednesday, May 20
€74.81 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 47.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M6 |
| Edge To Center 1 L2 | 20 mm |
| Edge To Center 2 L3 | 20 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 87.5 mm |
| Set Screw Ss | M6 |
| Square Thru Hole 2 S2 | 12 mm |
| Square Thru Hole S | 12 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 15 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 15 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 25 mm |
| Width And Height 2 W2 | 25 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.14 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 8.75 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Cart and Truck Lids
- Hex Nuts
- Fuel Oil and Gas Solenoid Valves
- Flashers Turn Signal Switches
- Coil Hooks
- ML KISHIGO Flame Resistant Vests, Hook And Loop
- CONDOR Leather Coated Cut Resistant Gloves, Cut Level A4
- GLOBE SCIENTIFIC Screwcaps with O-Ring, for Sample Tubes
- ANVIL AS300H Series Channel With Holes
- MOON AMERICAN Heavy Duty Hump Type Fire Hose Rack
- KRYTOX NRT 8906 Series Nonreactive Grease
- SALSBURY INDUSTRIES Letter Boxes
- BOSTON GEAR Chains
- REED INSTRUMENTS Clamp-On Ground Resistance Testers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT15/15-CC2WA-A Thru Hole 15mmx15mm, L 87.5mm, W 25mm, Aluminum
€74.81 /unit
