RULAND MANUFACTURING MT12-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Thru Hole 12mm, L 38mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€28.25 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 8.5 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 5.5 mm |
| Edge To Center L2 | 28 mm |
| Hole Depth T | 12 mm |
| Hub Length Lh | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 38 mm |
| Screw To Edge Ls | 8 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.8 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Attached Lid Containers
- String Trimmers
- Pipe and Tubing Brushes
- Ultrasonic Cleaner Accessories
- Linear Shafting Accessories
- DWYER INSTRUMENTS 641 Series Air Velocity Transmitters
- MEMPHIS GLOVE NXG Cotton Polyester Gloves
- RINGERS GLOVES Form Fitting Lightweight Tactical Gloves
- DESTACO 344-M Series Pull Action Latch Clamps
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PP Griffin Style Low Form Beakers
- BUILDPRO Threaded Adaptor
- SAW TRAX Sign Maker Panel Saw and Substrate cutter
- LABCONCO Workstands
- VESTIL SSS Series Stainless Steel Shelvings
- THERMO FISHER SCIENTIFIC Electrodes and Probes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Thru Hole 12mm, L 38mm, Aluminum
€28.25 /unit
