RULAND MANUFACTURING MT12-CSBC-M8-A Thru Hole 12mm, Thread M8, L 32mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€23.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 32 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thread (th) | M8 |
| Thread Depth Lt | 9 mm |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.2 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- LCR Meter
- Counters
- Coolant Filters And Cartridges
- Hand and Finger Guards
- Pneumatic Controllers
- REVCOR Propeller, 26 inch
- LOUISVILLE FS1300HD Series Fiberglass Step Ladders
- CONDOR Electrical Gloves Protector, White/Orange/Green, 15 Inch Length
- KEO Combined Drills And Countersinks, Single-End Bell-Hey Type, 60 Degrees Countersink Angle
- REVVO Scaffold Caster
- OSG 315 High Performance Spiral Flute Tap
- ALVORD POLK Metric Helical Taper Pin Reamers
- TRAMEX Calibration Salt Checks
- MI-T-M Time Delay Shutdowns
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CSBC-M8-A Thru Hole 12mm, Thread M8, L 32mm, Aluminum
€23.26 /unit
