RULAND MANUFACTURING MT12-CGRC-85S-PS SS Rod, 17mm Channel Width., 12mm Rod OD, 85mm Rod Length
Get it by Thursday, May 21
€13.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Channel Width | 17 mm |
| Clamp Height | 37 mm |
| Clamp Length L1 | 31.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Clamp Width Wc | 27 mm |
| Rod Diameter | 12 mm |
| Rod Length | 85 mm |
| Rod Material | Stainless Steel |
| Rod Material Grade | Grade 304 |
| Screw Material | Grade 304 , Stainless Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.11 |
| Country of Origin | ES |
Explore More
- KEYSHAFT
- Bench and Floor Scales
- Ovens Griddles Sandwich Presses and Fryers
- Stretch Wrap Machines
- Marine Wiring Accessories
- Twist Ties
- ML KISHIGO Contrasting Mesh Vests, Orange
- DEWALT Router Slim, Lightweight Protective Eyewears
- OK INDUSTRIES Kynar Wire Wrapping Wire Rolls
- LISLE Super Torx Bit
- SPEARS VALVES PVC Couplings
- MONSTER Ball End Mills
- REMCO 32 oz. Metal Detectable Hand Scoops
- 80/20 Handles
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CGRC-85S-PS SS Rod, 17mm Channel Width., 12mm Rod OD, 85mm Rod Length
€13.00 /unit
