RULAND MANUFACTURING MT12-CCSWH-20-A Swivel Clamp Joint, 10mm Base Height, 20mm Width And Height, 50mm Overall Length
Get it by Thursday, May 21
€32.09 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Center To Center Lc | 23 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 8.5 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 5.5 mm |
| Edge To Center Of Counterbore L2 | 40 mm |
| Hub Length Lh | 29 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 50 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 5 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Flatware Dispensers
- Breathers and Vents
- Cleanroom Products
- Flexible Ducts
- Copper Foil Rolls
- BOLLE SAFETY Contour Safety Glasses
- RUD CHAIN RS Eye Bolts, Pipe Thread
- RUD CHAIN Torque Adapters
- FERNCO Qwik Bushings
- TEMPCO Low Density Cartridge Heaters
- PRO-LINE Upright Supports
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Filters, Wire Mesh, 500 Micron
- APOLLO VALVES Bonnet Kits
- SMC VALVES Ss3Yj5 Series Manifold
- MORSE CUTTING TOOLS 651 Series Construction Reamers, Hex Shank
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CCSWH-20-A Swivel Clamp Joint, 10mm Base Height, 20mm Width And Height, 50mm Overall Length
€32.09 /unit
