RULAND MANUFACTURING MT12-CC1W-M5-A Thru Hole 12mm, L 38mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€19.70 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Material Specification | Aluminum |
| Mounting Screw Sc | M5 |
| Overall Length L1 | 38 mm |
| Screw Length L2 | 10.5 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.8 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Cam and Groove Gaskets
- Door Sweeps
- Pedestal Fans
- Enclosure Air Conditioners Accessories
- Reflective Clothing Tape
- CONDOR Premium Drivers Gloves, Thinsulate
- ANSELL 11-541 Hyflex Lightweight Cut Resistant Industrial Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 752-N Iron Body Y Strainers
- ANVIL CT138R Series Rod Threaded Ceiling Flanges
- ANVIL AS500S Series Channel With Long Slots
- SPEARS VALVES CPVC Ball Check Valves, Socket Ends, FKM
- EATON JDC Series Complete Molded Case Circuit Breakers, J Frame
- PLASTEC Blowers
- NEXUS Vent Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CC1W-M5-A Thru Hole 12mm, L 38mm, Aluminum
€19.70 /unit
