RULAND MANUFACTURING MT12-CBFB-39-FZ Bolt Diameter 12mm, Bolt Lg. 39mm, Base Wd. 16mm, Zinc Plated Steel
Get it by Thursday, May 21
€38.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 8 mm |
| Base Length L1 | 38 mm |
| Base Width Wb | 16 mm |
| Bolt Diameter Db | 12 mm |
| Bolt Length Lb | 39 mm |
| Bolt Tolerance | -0 mm to +0.043 mm |
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Counterbore Hole Ch | M5 |
| Counterbore To Base Cb | 2.5 mm |
| Material Specification Finish | Zinc Plated Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Manifold Gauge Set Accessories
- LED Post Top Fixtures
- Tap Sets
- Inline and Tee Filters
- Contact Level Sensors
- CONDOR Goatskin Leather Pearl Welding Gloves
- CAIMAN Unlined MIG Welding Gloves
- ML KISHIGO High Visibility Vests, Orange
- RUD CHAIN WPP-B Powerpoint Ring Connection Hoist Rings
- MUELLER INDUSTRIES 166 Ductile Iron Simplex Basket Strainers
- SALSBURY INDUSTRIES Trim Kit For 3 Column Mailbox
- HUMBOLDT Mortar Mixers
- RULAND MANUFACTURING Clamping Lever Shaft Collars
- TRITAN SB Series Ball Bearing Inserts
- SIOUX CHIEF Flexible PVC Spa Hoses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12-CBFB-39-FZ Bolt Diameter 12mm, Bolt Lg. 39mm, Base Wd. 16mm, Zinc Plated Steel
€38.98 /unit
