RULAND MANUFACTURING MT12/12-CC90S-A Thru Hole 12mm, Stud Diameter 12mm, Stud Lg. 19mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€35.95 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 35.5 mm |
| Bolt Diameter Db | 12 mm |
| Bolt Length Lb | 19 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 16.5 mm |
| Hole Depth T | 12 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 8 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thru Hole Diameter B | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Beverage Dispensers
- Bore Polishers
- Precision Motion Control Pulleys
- Safety Storage Buildings
- Electronic Motor Starters
- CONDOR Hooded Coveralls
- ANSELL 11-926 Hyflex Light Duty Oil Repellent Gloves
- BAYCO PRODUCTS Self Retracting Cord Reels
- JOHN GUEST Tube to Hose Stems, Polypropylene White
- SUGATSUNE Pull Handles, 316 Stainless Steel
- VULCAN HART Top Panel
- PLAST-O-MATIC LMBV Series Lateral Reducing Ball Valves
- GRAINGER Disc Springs
- HYDROMODE Union Straight Reducers
- BISHOP-WISECARVER DualVee Series Lubrication Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12/12-CC90S-A Thru Hole 12mm, Stud Diameter 12mm, Stud Lg. 19mm, Aluminum
€35.95 /unit
