RULAND MANUFACTURING MT12/12-CC90-A Thru Hole 12mmx12mm, Lg. 35.5mm, Aluminum
Get it by Friday, May 22
€28.14 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 35.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 16.5 mm |
| Hole Depth T | 12 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 8 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 12 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 12 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Recessed Lighting Housings and Kits
- Refrigerator/Freezer/Ice Maker Acc
- Bottle Caps
- Captive Panel Screws
- Agricultural Fans
- IRWIN INDUSTRIAL TOOLS Locking Pliers Sets
- DESTACO 601 Series Straight Line Action Clamps
- NORTH BY HONEYWELL RU6500 Series Silicone Full Facepiece Respirators with 5 Point Harnesses
- ANVIL AS300BTB Series Welded Channels
- WARING COMMERCIAL CB15 Series Container
- SPEARS VALVES CPVC True Lug Butterfly Valves, Gear Operator, Zinc Lug, Buna-N
- TESA BROWN SHARPE Micrometers
- DEWALT Contractor Pack Staples
- BALDWIN ESTATE Ellipse Knobs And Traditional Round Roses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12/12-CC90-A Thru Hole 12mmx12mm, Lg. 35.5mm, Aluminum
€28.14 /unit
