RULAND MANUFACTURING MT12/12-CC2WA-A Thru Hole 12mmx12mm, L 71.5mm, W 20mm, Aluminum
Get it by Wednesday, May 20
€67.42 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 38.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center 1 L2 | 16.5 mm |
| Edge To Center 2 L3 | 16.5 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 71.5 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Square Thru Hole 2 S2 | 10 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 12 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 12 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
| Width And Height 2 W2 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.07 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 7.15 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Black Pipe
- Air Belt Sanders
- Table Saws
- Leveling Rods and Tripods
- Wiring Duct
- ANSELL 97-013 Activarmr Durable High Visibility Work Gloves
- VIEGA PROPRESS Union Zero Lead Bronze Press x Press
- RUD CHAIN Washers
- GLOBE SCIENTIFIC Labeling Tapes, 1/2 Inch x 500 Inch per Roll
- SOUTHWIRE COMPANY Maintenance Pro Series Clamp Meter
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 1 1/4-12 Unf Lh
- BUSSMANN ANN Series Forklift Limiter Fuses, Very Fast Acting
- GLOBE SCIENTIFIC Low Retention Pipette Tips
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS 5 Shelf Stainless Solid Shelving Starter Kits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12/12-CC2WA-A Thru Hole 12mmx12mm, L 71.5mm, W 20mm, Aluminum
€67.42 /unit
