RULAND MANUFACTURING MT12/12-CB2W-A Thru Hole 12mm, Base Diameter 38mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€49.29 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Base Connector |
| Base Diameter D1 | 38 mm |
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Clamp Length L3 | 35 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Clamp Width Wc | 16 mm |
| Counterbore Hole Ch | M5 |
| Counterbore To Base Cb | 2.5 mm |
| Edge To Center L2 | 8 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Height H1 | 25 mm |
| Square Thru Hole S | 10 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 12 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 12 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.11 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.5 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.5 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Chucking Reamers
- Cantilever Storage Rack Components
- Firestop Pipe Collars and Cast-In Devices
- Pneumatic Muffler
- Dock And Mezzanine Gates
- AKRO-MILS 30239 Akrobins Plastic Storage Bins
- VIEGA PROPRESS XL-C Adapter Flange, Copper, Press x Flange
- RUD CHAIN Keys With Spring
- EAZYPOWER Triple-y(r) Insert Bits 2 Pc
- RUBBERMAID Utility Container
- BEL-ART - SCIENCEWARE Desiccators
- TSUBAKI QD Bushings, Type SK
- MUELLER INDUSTRIES 125F-CS Carbon Steel Simplex Baskets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT12/12-CB2W-A Thru Hole 12mm, Base Diameter 38mm, Aluminum
€49.29 /unit
