RULAND MANUFACTURING MT10-CSSWS-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Stud Diameter 10mm, Stud Lg. 17mm, L 55mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€40.57 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Bolt Diameter Db | 10 mm |
| Bolt Length Lb | 17 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 8.5 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 5.5 mm |
| Edge To Center L2 | 28 mm |
| Hole Depth T | 10 mm |
| Hub Length Lh | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 38 mm |
| Screw To Edge Ls | 7 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.8 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Bearing Packers
- Absorbent Pillows
- Soil Testing Penetrometer Accessories
- Thumb Nuts
- Drill Bits
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, UNF, 2B
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 6100 Series Metric Gasket Cutter Kits
- BERKSHIRE CORPORATION BCR Nylon Full Finger Gloves
- ML KISHIGO High Visibility Vests, Orange
- BURNDY AMS Dual Rated Splicers/Reducers
- DINEX Hot Food Table Well
- TRIM LOK INC Foam Rubber Seal Adhesives
- WELLS LAMONT Para-Aramid/Meta-Aramid Seamless Heat Resistant Gloves
- GRAINGER Hex Head Plugs
- DESTACO 86D60 Series Dual Shaft Pin Packages
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CSSWS-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Stud Diameter 10mm, Stud Lg. 17mm, L 55mm, Aluminum
€40.57 /unit
