RULAND MANUFACTURING MT10-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Thru Hole 10mm, L 38mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€28.25 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 8.5 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 5.5 mm |
| Edge To Center L2 | 28 mm |
| Hole Depth T | 10 mm |
| Hub Length Lh | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 38 mm |
| Screw To Edge Ls | 7 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Thru Hole Diameter B | 10 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.8 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- IEC Supplementary Protectors
- Stationary Gas Engine Air Compressors
- Filtration Accessories
- Combination Grit Sharpening Stones
- Cabinet Bench Accessories
- OIL SAFE Colour Coded Quick Connects, Male
- HELICOIL Straight Flute Plug Taps, 5H, Metric Coarse
- NEWSTRIPE Airless Striping Machines
- VIBCO 30 Series Pneumatic Piston Vibrators
- GLOBE SCIENTIFIC Flange Plug Caps, For 17mm Tubes
- MARKAL Paint Markers
- PLAST-O-MATIC HSA Series Air Operated Pinch Valves, CPVC
- MICRO 100 Spade Drill Bits
- REED INSTRUMENTS Thermocouple Thermometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CSSWBH-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Thru Hole 10mm, L 38mm, Aluminum
€28.25 /unit
