RULAND MANUFACTURING MT10-CSBC-M6-A Thru Hole 10mm, Thread M6, L 30mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€23.07 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 30 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thread (th) | M6 |
| Thread Depth Lt | 8 mm |
| Thru Hole Diameter B | 10 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CSBC-M6-A Thru Hole 10mm, Thread M6, L 30mm, Aluminum
€23.07 /unit
