RULAND MANUFACTURING MT10-CSBC-M5-A Thru Hole 10mm, Thread M5, L 30mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€23.07 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 17 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 30 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thread (th) | M5 |
| Thread Depth Lt | 8 mm |
| Thru Hole Diameter B | 10 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Screw Machine Length Drill Bits
- Unmounted Flap Wheels
- Solid Joint Pliers
- Number Tags
- Humidifier and Dehumidifier Accessories
- OIL SAFE Storage Lids
- IRONCAT MIG Welding Gloves, Goatskin/Cowhide Leather
- VIEGA PROPRESS Union Zero Lead Bronze Press x Press
- VIEGA PROPRESS Xl-C Tees, Copper, Press x Press x Press
- RUD CHAIN PP-VIP PowerPoint Direct Chain Connections, Metric Fine Thread
- BATTALION Rigid Door Stop
- TRIPP LITE Power Inverter
- DANDY LIFT Scissor Lift Cart
- PRECISION BRAND Shim Stock Rolls
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CSBC-M5-A Thru Hole 10mm, Thread M5, L 30mm, Aluminum
€23.07 /unit
