RULAND MANUFACTURING MT10-CCSWH-20-A Swivel Clamp Joint, 10mm Base Height, 20mm Width And Height, 50mm Overall Length
Get it by Wednesday, May 20
€32.12 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 10 mm |
| Center To Center Lc | 23 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Counterbore 1 Diameter K1 | 8.5 mm |
| Counterbore 2 Diameter K2 | 5.5 mm |
| Edge To Center Of Counterbore L2 | 40 mm |
| Hub Length Lh | 29 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 50 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole Diameter B | 10 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 5 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Limit Switch Heads
- Fan and Limit Controls
- Gas Welding Hose Reels
- Electric Infrared Heaters
- Shackles And Accessories
- MEMPHIS GLOVE Leather Drivers Work Gloves
- DESTACO 341-M Series Pull Action Latch Clamps
- ANVIL AS100 Series Channels, Solid
- ANVIL AS300S Series Channel With Long Slots
- BATTALION Adjustable Staple Hasp
- VOLLRATH Blade Assemblies
- WEG Grease Fittings
- WALTER SURFACE TECHNOLOGIES Straight Grinding Wheel
- SIEMENS BA Series Bolt-On Circuit Breakers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CCSWH-20-A Swivel Clamp Joint, 10mm Base Height, 20mm Width And Height, 50mm Overall Length
€32.12 /unit
