RULAND MANUFACTURING MT10-CC1W-M5-A Thru Hole 10mm, L 38mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€17.88 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Material Specification | Aluminum |
| Mounting Screw Sc | M5 |
| Overall Length L1 | 38 mm |
| Screw Length L2 | 10.5 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole Diameter B | 10 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 16 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.02 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 3.8 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Dual Pressure Controls
- Barrier Flagging and Underground Tapes
- Strapping Seals and Buckles
- Electrical Device Enclosures
- Lighting Transformers
- ANSELL 74-301 Hyflex Uncoated Cut Resistant Gloves
- NORTH BY HONEYWELL NorthFlex Cold Grip General Purpose Gloves
- MAYHEW TOOLS Brass Sets
- GLOBE SCIENTIFIC Screwcaps without O-Ring, for Sample Tubes
- ANVIL 2143 Series Caps, Forged Steel, Threaded
- EXAIR Vacuum Conveyor Kit
- WOODHEAD 130008 Series Cordset
- COOPER B-LINE B394 Series Pipe Straps
- EATON C Series Complete Molded Case Circuit Breakers, J Frame
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CC1W-M5-A Thru Hole 10mm, L 38mm, Aluminum
€17.88 /unit
