RULAND MANUFACTURING MT10-CBFB-37-FZ Bolt Diameter 10mm, Bolt Lg. 37mm, Base Wd. 16mm, Zinc Plated Steel
Get it by Friday, May 22
€37.82 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Height H1 | 8 mm |
| Base Length L1 | 38 mm |
| Base Width Wb | 16 mm |
| Bolt Diameter Db | 10 mm |
| Bolt Length Lb | 37 mm |
| Bolt Tolerance | -0 mm to +0.036 mm |
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Counterbore Hole Ch | M5 |
| Counterbore To Base Cb | 2.5 mm |
| Material Specification Finish | Zinc Plated Steel |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.05 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Curtains
- Tower Light Mounts and Bases
- Welding Nozzles
- Keyed Shafts
- Autoclaves
- TURTLESKIN CP-430 Insider Gloves
- CONDOR Leather Gloves, Cowhide, Premium, Full Finger, Wing Thumb, Gray/Red
- ANSELL 56-910 Alphatec Medium To Heavy Duty Splash Protection Coat Aprons
- KEO Countersinks, Single Flute
- ANDERSON METALS CORP. PRODUCTS Male Elbow Low Lead, Brass
- GRAINGER Carboys, Jerricans and Jugs
- BELL ELECTRICAL SUPPLY Weatherproof Boxes
- POWER FIRST Surge-Protected Power Strips
- NORTON ABRASIVES Bear-Tex Rapid Strip SC Coarse Grit Depressed Center Discs, Non-Woven
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10-CBFB-37-FZ Bolt Diameter 10mm, Bolt Lg. 37mm, Base Wd. 16mm, Zinc Plated Steel
€37.82 /unit
