RULAND MANUFACTURING MT10:12-SWALK-M5-20 Adjustable Lever Clamping Kit, M5 Thread, 20mm Sleeve & Stud Length
Get it by Thursday, May 21
€22.63 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Clamping Kit |
| Assembled Height Ha | 14 mm |
| Guide Bushing Diameter G2 | 8.4 mm |
| Guide Bushing Height G1 | 5 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Hub Height H2 | 24.5 mm |
| Insert And Screw Material | 303 Stainless Steel |
| Lever Length L1 | 30 mm |
| Overall Height H1 | 31 mm |
| Sleeve & Stud Length L3 | 20 mm |
| Sleeve Diameter D1 | 9 mm |
| Sleeve Length L2 | 6 mm |
| Thread (th) | M5 |
| Thread Length | 14 mm |
| Thread Pitch | 0.8 mm |
| Threaded Bushing Diameter T2 | 9 mm |
| Threaded Bushing Height T1 | 5 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.12 |
| Ship height (cm) | 3.1 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3.1 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Insect and Animal Traps
- Gravity Exhaust and Supply Ventilators
- Machine Skates And Rollers Equipment
- Door Switches
- Solenoid Valve Accessories
- CONDOR Coated Gloves, Nitrile, 3/4 Dotted/Double Dipped
- CONDOR Coated Gloves, Smooth, Polyurethane, Palm Dipped, Blue
- VIEGA PROPRESS Tee, 304 SS, Press x Press x Press, FKM Seal
- VIEGA PROPRESS XL-C 90 Degree Elbow, Press x FTG
- MUELLER INDUSTRIES 721 Triple Duty Control Check Valves
- CASH VALVE Bronze Adjustable Back Pressure Relief Valve
- HUMBOLDT Transformers, Step Up And Step Down
- CYTIVA WHATMAN Inline Filters and Filter Capsules
- YALE Electronic Keyless Access Control Locks
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10:12-SWALK-M5-20 Adjustable Lever Clamping Kit, M5 Thread, 20mm Sleeve & Stud Length
€22.63 /unit
