RULAND MANUFACTURING MT10:12-CBSW-20-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Clamp Wd. 20mm, Clamp Screw M5, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€50.04 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Base Diameter D1 | 38 mm |
| Base Height H2 | 8 mm |
| Base Width Wb | 35 mm |
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Clamp Length L1 | 20 mm |
| Clamp Width Wc | 10 mm |
| Counterbore To Base Cb | 2.5 mm |
| Edge To Center L2 | 20 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Mounting Counterbore Diameter Mc | M5 |
| Overall Height H1 | 30 mm |
| Swivel Counterbore 1 Diameter S1 | 5.5 mm |
| Swivel Counterbore 2 Diameter S2 | 9 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 3 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 3 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Pneumatic Blast Cabinets
- Chemical Resistant and Disposable Coveralls
- Cable Bit Accessories
- Concealed Hinges
- Underground Enclosures
- DESTACO 301, 311 Series Pull Action Latch Clamps
- HELICOIL Complete Working Gages, UNF, 2B
- ANSELL 56-015 Alphatec Pvc Aprons
- ANSELL 40-400 Edge Blue White Nitrile Coated Gloves
- DESTACO 5305 Series Horizontal Hold Down Clamps
- PARKER Union Tee, Flare Thread
- REELCRAFT Air Hoses
- ELDON JAMES Flexible Tubings
- VESTIL JIB Series Floor Mounted Jibs
- NORTON ABRASIVES R980P/R999B Blaze CA Coarse Grit Cloth Narrow Benchstand Belts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10:12-CBSW-20-A Swivel Thru Hole 5.5mm, Clamp Wd. 20mm, Clamp Screw M5, Aluminum
€50.04 /unit
