RULAND MANUFACTURING MT10/10-CC90S-A Thru Hole 10mm, Stud Diameter 10mm, Stud Lg. 17mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€34.07 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 31.5 mm |
| Bolt Diameter Db | 10 mm |
| Bolt Length Lb | 17 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 15.5 mm |
| Hole Depth T | 10 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 7 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole Diameter B | 10 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Cable Pull Switch Accessories
- Soldering Accessories
- Carbon Steel Hex Stock
- Sandpaper Sheet Rolls
- Powered Roller Conveyors
- IRONCLAD Wrenchworx Oil Resistant Gloves
- MAYHEW TOOLS Half Round Nose Chisels
- GLOBE SCIENTIFIC GHS Compliant Wash Bottles
- ANVIL AS3126 Series Hold Down Clamps
- ABILITY ONE Paint Brush
- GHS SAFETY Safety Label
- ADVANCE TABCO LED lighting
- PASS AND SEYMOUR Extra Heavy-Duty Hospital Grade Receptacles
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10/10-CC90S-A Thru Hole 10mm, Stud Diameter 10mm, Stud Lg. 17mm, Aluminum
€34.07 /unit
