RULAND MANUFACTURING MT10/10-CC90-A Thru Hole 10mmx10mm, Lg. 31.5mm, Aluminum
Get it by Friday, May 22
€26.46 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Connector |
| Body Length L1 | 31.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center L2 | 15.5 mm |
| Hole Depth T | 10 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Screw To Edge Ls | 7 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 10 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Chain Slings
- Scoop Shovels
- Anchor Screws
- Tire Valve Caps and Extensions
- Machine Key
- ANSELL Class 2 Electrical Gloves, 16 Inch, Yellow
- ANSELL 96-003 Activarmr Goatskin Leather Protector Gloves
- VIBCO V Series Pneumatic Ball Vibrators
- GLOBE SCIENTIFIC Four Pour Spout Beakers
- CONTINENTAL INDUSTRIES Female Adapter 3/4 Inch
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Nipples, 1/2 Inch Diameter, Threaded Both Ends
- EATON E57 Series Inductive Proximity Sensor Mounting Nuts
- AMERI-VENT Rain Caps
- STEINER INDUSTRIES 316 Series Velvet Shield Welding Blankets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10/10-CC90-A Thru Hole 10mmx10mm, Lg. 31.5mm, Aluminum
€26.46 /unit
