RULAND MANUFACTURING MT10/10-CC2WA-A Thru Hole 10mmx10mm, L 63.5mm, W 20mm, Aluminum
Get it by Wednesday, May 20
€63.31 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Center To Center Lc | 32.5 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Edge To Center 1 L2 | 15.5 mm |
| Edge To Center 2 L3 | 15.5 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Length L1 | 63.5 mm |
| Set Screw Ss | M5 |
| Square Thru Hole 2 S2 | 8 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Width & Height W1 | 20 mm |
| Width And Height 2 W2 | 20 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.06 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 6.35 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Chains
- Compressed Air Sprayers
- Electric Utility Heaters
- Plastic Fan Blades
- Twisted O-Rings
- IRONCLAD General Utility Work Gloves
- ANSELL 74-048 Hyflex Uncoated Cut Resistant Gloves
- JOHN GUEST Tube to Hose Stems, Polypropylene White
- KEO Combined Drills And Countersinks, Plain Type, 60 Degrees Countersink Angle
- RUD CHAIN VRS-F Starpoints, Metric Thread
- PARKER Needle Valves
- ANVIL 90 Deg. Elbows, Ductile Iron
- SPEARS VALVES PVC Clear UVR Schedule 40 Pipes, Plain End
- MARTIN SPROCKET 3V Series Taper Bushed 3 Groove Hi-Cap Wedge Stock Sheaves
- GRAINGER Abrasive Cut-Off Wheels
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10/10-CC2WA-A Thru Hole 10mmx10mm, L 63.5mm, W 20mm, Aluminum
€63.31 /unit
