RULAND MANUFACTURING MT10/10-CB2W-AN Thru Hole 10mm, Base Diameter 38mm, Black Anodized Aluminum
Get it by Friday, May 22
€52.91 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Base Connector |
| Base Diameter D1 | 38 mm |
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Clamp Length L3 | 35 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Clamp Width Wc | 16 mm |
| Counterbore Hole Ch | M5 |
| Counterbore To Base Cb | 2.5 mm |
| Edge To Center L2 | 8 mm |
| Material Specification | Anodized Aluminum |
| Overall Height H1 | 24 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 2.4 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.4 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Coated Gloves
- Bench Cans
- Gas Pressure Washers
- Trailer Hitch Balls
- Carton Staples
- DESTACO 201 Series Vertical Hold Down Clamps
- OIL SAFE Stretch Spout Lids
- MUELLER INDUSTRIES 721-N Triple Duty Control Check Valves
- ANVIL AS3025 Series Post Bases
- BATTALION Screw Eyes
- BUSSMANN Automotive Fuses: Series MAX
- 80/20 15 Series End Caps
- LINN GEAR Double 200 Series Strand Sprockets
- RAMFAN Battery Pack
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10/10-CB2W-AN Thru Hole 10mm, Base Diameter 38mm, Black Anodized Aluminum
€52.91 /unit
