RULAND MANUFACTURING MT10/10-CB2W-A Thru Hole 10mm, Base Diameter 38mm, Aluminum
Get it by Thursday, May 21
€47.99 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Base Connector |
| Base Diameter D1 | 38 mm |
| Center To Center Lc | 27 mm |
| Clamp Length L3 | 35 mm |
| Clamp Screw Cl | M5 |
| Clamp Width Wc | 16 mm |
| Counterbore Hole Ch | M5 |
| Counterbore To Base Cb | 2.5 mm |
| Edge To Center L2 | 8 mm |
| Material Specification | Aluminum |
| Overall Height H1 | 24 mm |
| Square Thru Hole S | 8 mm |
| Thru Hole 1 Diameter B1 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Diameter B2 | 10 mm |
| Thru Hole 2 Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
| Thru Hole Tolerance | 0 mm to 0.09 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 2.4 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.4 |
| Country of Origin | DE |
Explore More
- KEYSHAFT
- Locking Sanding Discs
- Dryer Booster Fans
- Pipette Accessories
- Post Top Accessories
- Voice Data Wiring Block Accessories
- MAYHEW TOOLS Ladyfoot Pry Bars
- JOHN GUEST Male Connectors, NPTF Thread, Polypropylene White
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND CU1000 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Universal Plug Caps
- ANVIL AS9402 Series Hinge Connectors, 2-Hole
- RIDGID Bolt Cutters
- DEWALT Hex Shank Socket Adapter
- SPEARS VALVES CPVC Butterfly Check Valves, Spigot Ends, FKM
- MARTIN SPROCKET AK-H Series MST Bushed Single Groove FHP Sheaves
- JUSTRITE Sure-Grip EX Series Standard Paint Safety Cabinets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
RULAND MANUFACTURING MT10/10-CB2W-A Thru Hole 10mm, Base Diameter 38mm, Aluminum
€47.99 /unit
