RESINTECH AF-20-3620 Mercury Removal Cartridge | CT8WVC 44C647
RESINTECH AF-20-3620 Mercury Removal Cartridge
Item: CT8WVCModel: AF-20-3620Cross Ref: 44C647
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cartridge
Application Mercury Removal, Noble Metal Removal
Flow Rate 0.25 GPM
For Use With Pentek 150069-75, Pentek 150156-75
Impurities Removed Ions
Length 20"
Material Chelating Resin
Max. Pressure 100 psi