RESINTECH AF-20-1042-BB Catalytic Carbon Cartridge | CT8WTG 44C614
RESINTECH AF-20-1042-BB Catalytic Carbon Cartridge
Item: CT8WTGModel: AF-20-1042-BBCross Ref: 44C614
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cartridge
Flow Rate 5 GPM
For Use With Pentek 150233-75, Pentek 150235-75, Pentek 150467-75, Pentek 160166-75
Impurities Removed Ions
Length 20"
Material Catalytic Carbon
Max. Pressure 100 psi