RESINTECH AF-10-3321 Anti-Scale Cartridge | CT8WRL 44C629
RESINTECH AF-10-3321 Anti-Scale Cartridge
Item: CT8WRLModel: AF-10-3321Cross Ref: 44C629
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cartridge
Application Anti-Scalant, Coffee And Tea Brewing, Cooking And Heating, Taste And Odor
Flow Rate 1 GPM
For Use With Pentek 150067-75, Pentek 150150-75
Impurities Removed Ions
Length 10"
Material Polyester, Polypropylene, Thermoplastic Elastomer
Max. Pressure 100 psi
Microns 25 µm
Outside Dia. 3"