PROCON 13BE060F12XX Rotary Vane Pump, Brass, 60 GPH, EPDM/Nitrile, No Relief Valve
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | Rotary Vane Pump |
| Product Datasheet | procon-13be060f12xx.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.05 |
| Ship height (cm) | 9.8 |
| Ship length (cm) | 7.67 |
| Ship width (cm) | 8.48 |
| Country of Origin | IE |
Documentation:
Explore Products
- MERSEN FERRAZ J300503 PC73UD13C315TF Fuse, 315A
- VELVAC 035178 Extension Handles
- GATES 6958BR BladeRunner Belt
- WATTS 1001-0402CP 0666125 Male Connector, 1/4 Inch Inlet, 10.3 Bar Pressure
- OSG 8013700 Screw Thread Insert STI Tap, 5/16 Inch - 24 Thread Size, 35/64 Inch Thread Lg, Bright
- WOODHEAD 1300130401 1R4D06A16M050 Male Receptacle, 4 Pole, Panel Mount, Straight, 18 AWG Lead, 16.40 Feet Length
- AMERICRAFT MANUFACTURING PKGE-12 Exhaust Fan Package Unit, Size 12 Inch
Explore More
- KEYSHAFT
- Masonry Saws
- Hydraulic Gear Pumps
- Grating Clips
- Histology
- Blower Supports
- DICKSON 3 Inch Chart Recorders
- PROTO Impact Socket, 6 Point, 3/8 Inch Drive, Imperial, Heat-Treated Alloy Steel
- JOHN GUEST Tube to Hose Stems, Polypropylene White
- ACME ELECTRIC WI030 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- YELLOW JACKET 1/4 Inch Compact Ball Valves
- APPLETON ELECTRIC 400 Watt Light Fixture
- ELOBAU Angle Sensors, 70 Degree
- ALTRONIX ACM Series Power Supply/Chargers with Multi-Output Access Power Controllers
- NORTON ABRASIVES A259PS ProSand AO Coarse Grit Paper Sheets
- NIBCO LD-1100 Series Butterfly Valves, Ductile Iron, Lug Type, 150 PSI, Buna-N Seat