PRO-LINE OLF60-F63L14 Task Light Frame 60 x 16 x 30h Sky Blue | AF4PQZ 9EXW1
PRO-LINE OLF60-F63L14 Task Light Frame 60 x 16 x 30h Sky Blue
Item: AF4PQZModel: OLF60-F63L14Cross Ref: 9EXW1
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Task Light Frame
Assembly Unassembled
Color Blue
Electrical Connection Power Cord
Features Lock Knobs, 3 Way Adjustable Light
For Use With 60" L X 30" W Quick Ship Station
Frame Color Blue
Frame Material Steel
Frame Material Finish Powder Coated
Height 30"
Includes 9 ft. Power Cord, On/Off Switch
Includes Mounting Hardware Yes
Lighting Technology Fluorescent
Material Steel
Mounting Location Overhead
Number Of Bulbs 2
Overall Depth 16"
Overall Fixed Height 30"
Overall Width 60"
Power Cord Length 9 ft.
Product Type Light Frame
Width 60"