PIP MSATA/HA-25 Arm Protection Cut Resistant Sleeve, 25 Inch size, Yellow, Each
Product Specifications:
| Item | Cut Resistant Sleeve |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 11 |
| Ship length (cm) | 19.99 |
| Ship width (cm) | 14 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10-21HACPNY18-ET | Sleeve With Thumbhole | A3 | Yellow | Universal | 18" | - | - | No | €10.06 | |
Explore Products
- INGERSOLL-RAND 77721 Clip
- WALTER TOOLS 5057208 Screw Machine Drill Bit, Stub Drill
- REGAL 027773AS94 Hand Tap, M14 x 2 Size, D7 Limit, 4 Flutes, Plug, Metric With Alcrona Coating
- NORTON ABRASIVES 66254461186 Flap Disc 7 Inch x 80 Grit 7/8
- PRECISION BRAND 24251 Arbor Shim 0.0120 x 1 1/4 Id
- WINDJAMMER LLC 116629-03 Brushless Blowers, Frame Size 5.7, 120V, Thru-Flow, 1 Stage, AC
- TITAN FASTENERS CAC05
Explore More
- KEYSHAFT
- Bar Clamp/Spreaders
- Thermocouple Thermometers
- Package Stops
- PA System Speakers
- Black Pipe Nipple Assortments
- MECHANIX Hook And Loop General Utility Mechanics Gloves
- JOHN GUEST Tube to Hose Stems, Acetal Gray
- ACME ELECTRIC WI300 Series Medium Voltage Transformers, 3 Phase, 60Hz, 2.5kV & 5kV Class
- ANVIL 2809 Series Threaded Lateral Anvilets, 3000 PSI