PBC LINEAR SRM50PD-0600-SL PBC LINEAR SRM50PD-0600-SL | CW8TFT
PBC LINEAR SRM50PD-0600-SL Linear Shaft Support Rail, 50mm Shaft Dia, 600mm Length, Unfinished, Aluminum
Item: CW8TFTModel: SRM50PD-0600-SLCross Ref: 807LL2
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Base Height 10.5 mm
Base Width 82 mm
Finish Unfinished
For Use With Linear Shafting
Length 600 mm
Material Aluminum
Mounting Hole Center To Center 200 mm
Mounting Hole Center To Shaft End 100 mm
Mounting Surface To Shaft Center 70 mm
Shaft Diameter 50 mm
Standards ISO
System Of Measurement Metric
Thread Size M12
Shipping Info:
Ship weight (kg) 5.08
Country of OriginUS
Explore Products
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.