PBC LINEAR SRM40-0400-SL PBC LINEAR SRM40-0400-SL | CW8TFG
PBC LINEAR SRM40-0400-SL Linear Shaft Support Rail, 40mm Shaft Dia, 400mm Length, Unfinished, Aluminum
Item: CW8TFGModel: SRM40-0400-SLCross Ref: 807LH7
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Bolt Size 1 1/2"
Mounting Hole Size 10 mm
Surface Hardness - Min. 60 HRC
Width Top Rail 17.46 mm
Shipping Info:
Ship weight (kg) 2.6
Country of OriginUS
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.