PBC LINEAR SRM30PD-1000-SL PBC LINEAR SRM30PD-1000-SL | CW8TFF
PBC LINEAR SRM30PD-1000-SL Linear Shaft Support Rail, 30mm Shaft Dia, 1000mm Length, Unfinished, Aluminum
Item: CW8TFFModel: SRM30PD-1000-SLCross Ref: 807LK7
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Base Height 7.94 mm
Base Width 74 mm
Finish Unfinished
For Use With Linear Shafting
Length 1000 mm
Material Aluminum
Mounting Hole Center To Center 200 mm
Mounting Hole Center To Shaft End 100 mm
Mounting Surface To Shaft Center 53 mm
Shaft Diameter 30 mm