PBC LINEAR LSRM40PD-1000-SL PBC LINEAR LSRM40PD-1000-SL | CW8QKK
PBC LINEAR LSRM40PD-1000-SL Linear Shaft Support Rail, 40mm Shaft Dia, 1, 200mm Length, Unfinished, Steel
Item: CW8QKKModel: LSRM40PD-1000-SLCross Ref: 807LU3
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Base Height 17.86 mm
Base Width 29.97 mm
Finish Unfinished
For Use With Linear Shafting
Length 1200 mm
Material Steel
Mounting Hole Center To Center 200 mm
Mounting Hole Center To Shaft End 100 mm
Mounting Surface To Shaft Center 35.96 mm
Shaft Diameter 40 mm
Standards ISO
System Of Measurement Metric
Thread Size M10
Shipping Info:
Ship weight (kg) 5.44
Country of OriginUS
Explore Products
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.