PBC LINEAR LSRAM25-0600-SL PBC LINEAR LSRAM25-0600-SL | CW8QHK
PBC LINEAR LSRAM25-0600-SL Linear Metric Shaft Assembly, 25mm Shaft Dia, 600mm Length, Steel
Item: CW8QHKModel: LSRAM25-0600-SLCross Ref: 807LM4
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Base Width 17.53 mm
Length 600 mm
Material Steel
Mounting Surface To Shaft Center 25.22 mm
Rail End To Hole 100 mm
Rail Mount Hole Center To Center Length 200 mm
Rail Mount Hole Thread Size M8
Shaft Diameter 25 mm
Shaft Drilling Pre Drilled
Shaft End To Hole 100 mm
Shaft Hole Spacing 200 mm
Support Rail Drilling Pre Drilled
Support Rail Length 600 mm