PARKER FCCSP731-12M PARKER FCCSP731-12M | BT6QHT
PARKER FCCSP731-12M Compact Plug-In Flow Control
Item: BT6QHTModel: FCCSP731-12M
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Configuration Sub-type Plug In Miniature Banjo Flow Control
Configuration Type Tube to Tube
Material Composite
Metering Meter Out
Operating Temp. Range 30°F to 160°F
Outer Dia. 1 12 mm
Pressure Range 15 psi to 145 psi