PARKER COSM100SORG-GR 7-7/32 Inch L Sainless Steel Pressure Regulator, 0 to 100 Psi | CD2NFL 442F37
PARKER COSM100SORG-GR 7-7/32 Inch L Sainless Steel Pressure Regulator, 0 to 100 Psi
Item: CD2NFLModel: COSM100SORG-GRCross Ref: 442F37
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pressure Regulator
Adjustable Pressure Range 0 psi to 100 psi
Body Material Stainless Steel
Connection Type NPT
Height 10.531"
Inlet Size 1/4"
Length 7.219"
Max. Pressure 3500 psi
Max. Temp. 150°F
Outlet Size 1/4"
Port Size 1/4"
Pressure Adjustment Range 0 psi to 100 psi