PARKER 940421Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 79.2 mm |
| Height | 358 mm |
| Pressure | 10 Bar |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
| Width | 79.2 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Jaw Coupling Spiders
- Ceramic Fiber Insulation
- Direct Drive Tubeaxial Fans
- Oil Filter and Can Crushers
- Gas Water Heaters with Tank
- 3M 6000 Series Mold Remediation Respirator Kits
- MEMPHIS GLOVE Ninja BNF Work Gloves, 15 Gauge, Fully Coated
- CONDOR General Purpose Gloves, Blue, Rough Latex
- ANVIL 1167 Series Reducers, Galvanized
- INNOVATIVE COMPONENTS 5/16-18 Thread Size Fluted Knob
- STARRETT Micrometer Sets
- CEMENTEX USA Torx Bit Sockets, 1/4 Inch Square Drive
- FIELD CONTROLS Combustion Air Systems
- SANDVIK COROMANT General Purpose Chip Free Thread Forming Taps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 940421Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
