PARKER 938297Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 143.5 mm |
| Flow | 105 GPM |
| Height | 363 mm |
| Pressure | 20 Bar |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
| Width | 143.5 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Bottled Water Dispensers
- Wood Drilling Bit Sets
- Laboratory Mixers
- Snap Action Switches
- Electromagnetic Lock Accessories
- ACCURIDE C204A LR Series Medium Duty 3/4 Extension Slides
- FABENCO XL Series Extended Coverage Self-Closing Safety Gates
- MEMPHIS GLOVE Pigskin Leather Palm Gloves
- MILLER ELECTRIC TIG/MIG Task Welding Gloves
- VIEGA PROPRESS Tailpiece, Press x Female Union
- MJ MAY Fiberglass Fabric, 1 Inch Width
- REAL-TITE PLUGS Countersunk Chrome Hex Extension Expansion Plugs
- NTN Tapered Roller Bearings
- ALEMITE Electronic Preset Meters
- SANDPIPER PB Top Discharge Ball Valve Pumps, Non-Metallic
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 938297Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
