PARKER 937440 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 1.752" |
| B Dimension | 0.941" |
| Collapse Pressure | 2000 psi |
| D Dimension | 1.799" |
| E Dimension | 4 1/2" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Aerators
- Dissolved Oxygen Meters
- Oil Air and Fuel Filters
- Pool and Spa Pump Motors
- Baseboard Cleaning Pads and Holders
- DMS Window Vests
- TYGON C-210-A Tubings
- ANVIL AF735 Series Multi-Size Lateral Brace Attachments, Electro Galvanized
- ANVIL AS100H Series Channels With Holes
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Wide Mouth, Polypropylene
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Style Line / GFCI Wall Plate
- WOODHEAD 130086 Series Cable Reel
- WEG UMBW-Series Bus Bar Accessories
- BOSCH Bosch Power Tool Parts
- VISION Objective Lens
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 937440 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
