PARKER 936977Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 4.929" |
| D Dimension | 4.551" |
| E Dimension | 18 6/25" |
| Product Datasheet | parker-936977q.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Electric Polishers And Buffers
- Headlamps and Hands Free Lights
- Laboratory Desiccators
- Metal Flexible Conduit
- Masonry Miscellaneous Tool Accessories
- BURNDY Copper Compression Lugs
- ANSELL 97-002 Activarmr Cut Resistant Gloves
- IRONCLAD Ranchworx Leather Work Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheet, Cryo, 9.5 mm Dots
- GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS 1/4" 300 psi Bulk Multipurpose Air Hose
- PALADIN Dieless Crimper
- DRI-EAZ HEPA Filters
- EDWARDS SIGNALING Control Panels
- SMC VALVES Crq2 Series Rotary Actuator
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 936977Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
