PARKER 936970Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Thursday, May 21
€173.83 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| Depth | 86.9 mm |
| Height | 211.6 mm |
| Pressure | 10 Bar |
| Product Datasheet | parker-936970q.pdf |
| Width | 86.9 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Straight Wall Containers
- Panel Mount Tachometers
- Folding and Stacking Chair Carts
- Instrument Combination Kit
- Guard Mounted Exhaust Fans
- MCR SAFETY BearKat Series, Wraparound Frame Safety Glasses
- PS DOORS Pallet Rack Safety Gates
- NEWSTRIPE HashMark Master
- REVCOR Blower Wheels, Direct Drive, Single Inlet Forward Curve, Concave
- ANVIL 001LDG Series Adjustable Clevis Hangers, Electro-Galvanized, Light Duty, Imperial
- HONEYWELL Stem Kit
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Store-More Shelf Bins
- APOLLO VALVES 75-100 Series Locking Bronze Ball Valves
- MARTIN SPROCKET Mine Duty MXT30 Bushed Drum Pulleys
- 3M 40 Anti-Static Electronic Tapes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 936970Q Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
€173.83 /unit
