PARKER 936751 Low Pressure Filter
Get it by Friday, May 22
€107.80 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic Filter |
| By Pass | 25 psi |
| D Dimension | 1 4/5" |
| E Dimension | 5 18/25" |
| Element Weight | 0.88 Kg |
| Product Datasheet | parker-936744.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Platform Stepladders
- Diamond Saw Blades
- Thresholds
- Ladder Safety Cages
- Water Level Control Accessories
- FABENCO Z Series Self-Closing Safety Gates
- ML KISHIGO High Visibility Vests, Lime
- ASCO VALVES 8551 Series Compact Solenoid Spool Valves
- KEO Countersinks, 6-Flute, Cobalt
- STRANCO INC Calibration Label
- BUSSMANN Industrial & Electrical Fuses
- MASTER Keyed Alike Hidden Shackle Padlocks
- MERSEN FERRAZ Finger Safe Fuse Blocks
- STARRETT 99187 Series Univerz Band Saw Blades
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 936751 Low Pressure Filter
€107.80 /unit
