PARKER 936746 Low Pressure Filter
Get it by Thursday, May 21
€190.31 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic Filter |
| By Pass | 25 psi |
| D Dimension | 3.09" |
| E Dimension | 9 23/25" |
| Element Weight | 3.08 Kg |
| Product Datasheet | parker-936744.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Cleaning Supplies Holders
- Weatherproof Box Cover Accessories
- Colanders and Strainers
- Impact Bits
- Strip Chart Temperature Recorders
- DESTACO 205 Series Horizontal Hold Down Clamps, U Bar
- VIEGA PROPRESS Female Adapter, Bronze, FTG x FNPT Connection
- KEO Long Series Combined Drills And Countersinks, 60 Degrees Countersink Angle, Solid Carbide
- YELLOW JACKET PLUS II Hoses With Compact Ball Valve End
- MUELLER INDUSTRIES 105MAT Silent Check Valves
- STA-KON Noninsulated Butt Splice Connector
- APOLLO VALVES 70LF-240 Series Solder Bronze Ball Valves
- GREENLEE Pilot Drill Bits
- REGAL End Mills, Single End, 6 Flutes, HSS, CC, Alcrona
- ROBERTSHAW 780 Series Pilot Controls
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 936746 Low Pressure Filter
€190.31 /unit
