PARKER 936744 Low Pressure Filter
Get it by Thursday, May 21
€153.02 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic Filter |
| By Pass | 25 psi |
| D Dimension | 3.09" |
| E Dimension | 6.34" |
| Element Weight | 2.2 Kg |
| Product Datasheet | parker-936744.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Sink Drains
- Strapping Cutters
- Pullers and Bearing Splitters
- Rubber Hose Accessories
- Maintenance Work Supports
- HI TEMP Welding Pad
- PLAST-O-MATIC PRH Series Thermoplastic Pressure Regulators
- DESTACO 2002 Series Vertical Hold Down Clamps, Solid Bar
- JOHN GUEST Speedfit Couplers
- RUBBERMAID Fiberglass Mop Handle
- KISSLER & CO Quarter-Turn Supply Stop
- AQUASOL WELDING Welding Alignment Stick
- ACROVYN Handrail, Interior, Ozark
- ROTRON Regenerative Blowers, 9.63 Inch Frame Size, 1 Stage
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 936744 Low Pressure Filter
€153.02 /unit
